Mamy 2 nowych pilotów motolotni!

| Kategoria: Mikroloty | 0

W dniu 30 września 2017 roku na lotnisku w Powodowie odbył się egzamin teoretyczny i praktyczny do uzyskania świadectwa kwalifikacji pilota motolotni PHGP.

Brało w nim udział dwóch uczniów-pilotów Aeroklubu Łódzkiego – Sławomir Godlewski oraz Daniel Pietrzak – wyszkolonych przez instruktora motolotniowego Andrzeja Gajewskiego pod nadzorem Zbigniewa Czerwika.

Pod czujnym okiem aktualnego wicemistrza Świata i Europy Henryka Orwata jako pierwszy został przeprowadzony egzamin teoretyczny, na koniec którego należało wyliczyć trasę do części praktycznej.

 

Do egzaminów przystąpił również uczeń H.Orwata – Władysław Małota, którego umiejętności teoretyczne i praktyczne skontrolował Zbyszek Czerwik, będący instruktorem egzaminującym z ramiena ULC.

Po zaliczeniu części teoretycznej odbyły się loty sprawdzające umiejętności praktyczne obu naszych pilotów przez mistrza Orwata.

Chociaż było słonecznie to wiało w porywach do 14 kts co nie ułatwiało zadania. Pomimo to wszyscy egzaminowani dzielnie zaliczyli obie części egzaminu co pozwoliło im zdobyć upragniony dokument – Świadectwo kwalifikacji pilota motolotni PHGP.

od lewej: W.Małota, H.Orwat, Z.Czerwik, D.Pietrzak, S.Godlewski oraz na 2-gim zdjęciu A.Gajewski

Napisz komentarz