Do Łodzi nasza załoga wróciła ze srebrnym medalem Mistrzostw Polski. Gratulujemy

IMG_2104IMG_2083IMG_2067W dniach od 20 do 24.07.2016 na lotnisku Aeroklubu Podhalańskiego w Łososinie Dolnej rozegrane zostały VI Rajdowe Mistrzostwa Polski. W zawodach wzięło udział 15 załóg startujących w dwóch klasach. Aeroklub Łódzki reprezentowała załoga w składzie pilot- Oliwia Stańczykowska, nawigator- Ryszard Michalski.
Zawody były poprzedzony treningiem Kadry Narodowej, który obejmował jedną trasę nawigacyjną oraz pięć ocenianych lądowań na celność. Sądecczyzna to piękna górska kraina, bogata w liczne krajobrazy. Piękny teren nie szedł w parze z łatwością nawigowania. Już po starcie na trasę treningową wiedzieliśmy, że teren będzie bardzo trudny pod względem nawigacyjnym oraz będzie wymagał pełnego skupienia. Wieczorną odprawą zakończyliśmy trening.
W czwartek o godzinie 9:00 Władze Aeroklubu Podhalańskiego oraz gminy Łososina oficjalnie rozpoczęły VI Rajdowe Mistrzostwa Polski.
Na pierwszy dzień zawodów route planner przygotował trasę, która składała się z 13 odcinków oraz 20 obiektów, które zawodnicy musieli odnaleźć na około 1:30h trasie, przebiegającej w rejonie lotniska.
Po 1 dniu zawodów zajmowaliśmy drugie miejsce, tuż za bardzo dobrze latającą młodą załogą w składzie Marcin Skalik, Jarosław Sysio. Drugi dzień zawodów to w naszym odczuciu trasa trudniejsza, przebiegająca głownie na północ oraz zachód od lotniska, tutaj również do odnalezienia 20 obiektów. Po rozdaniu wyników utrzymaliśmy 2 miejsca z dnia poprzedniego. Trzeci dzień zawodów: Route planner przygotował do odnalezienia 15 zdjęć oraz 5 znaków. Odczucia po 3 trasie mieliśmy różne, zastanawialiśmy się czy obronimy tak ciężko wywalczany przez dwa poprzednie dni srebrny medal Mistrzostw Polski. Organizatorzy przygotowali oficjalne zakończenie podczas, którego poznaliśmy ostateczne wyniki Mistrzostw. Trzecią trasą na której uzyskaliśmy 303 pkt zajmując 2 miejsce tego dnia obroniliśmy srebrny medal Mistrzostw Polski.
Wyniki końcowe zawodów:
Klasa Advanced:
1. Marcin Skalik/ Jarosław Sysio
2. Oliwia Stańczykowska/ Ryszard Michalski
3. Marek Masalski/ Marcin Kwiatosz
Klasa Unlimited:
1.Michał Wieczorek/ Marcin Wieczorek
2.Janusz Darocha/ Zbigniew Chrząszcz
3. Bolesław Radomski/ Dariusz Lechowski
Serdeczne gratulacje dla naszej załogi za bardzo dobry wynik podczas tak ważnych zawodów krajowych. Życzymy dalszych sukcesów.
Podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali naszą załogę.

2 Responses

1. Gratuluje !!!

2. Piotr Pieszynski

Super, czekamy na kolejne.