6. miejsce na VI Jurajskich Zawodach Samolotowych

| Kategoria: Samoloty | 0

W dniach 20-21.09.2013 na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego odbył się VI Jurajskie Zawody Samolotowe o memoriał Piotra Sikorskiego. Zawody zwyciężyli Kamil i Krzysztof Wieczorkowie. Druga lokata przypadała Januszowi i Idze Darocha. Marcin Chrząszcz wraz z Przemysławem Tomkowem zajęli trzecie miejsce. W trakcie zawodów rozegrano dwie konkurencje nawigacyjne zakończone ocenianym lądowaniem. W zawodach wzięło udział 16 załóg z 9 aeroklubów.

Aeroklub Łódzki reprezentowała załoga w składzie: pilot Oliwia Stańczykowska i nawigator Ryszard Michalski, ostatecznie załoga zajęła 6 miejsce.

Była to fantastyczna przygoda, teraz już wiem, że nie bez powodu zawodnicy uważają Jurajskie za jedne z najfajniejszych zawodów w sezonie. Możliwość zadebiutowania wśród najlepszych oraz trenowanie z najlepszymi na tego typu imprezach to dla młodego pilota najcenniejsze doświadczenie. Osobiście chciałam podziękować mojemu nawigatorowi, który postanowił wystartować ze mną w zawodach, mam nadzieję, że była to oznaka, iż od przyszłego sezonu będziemy w takiej załodze reprezentować aeroklub na zawodach rajdowo-nawigacyjnych i osiągać co raz lepsze wyniki. Zajęcie 6 miejsca za takimi zawodnikami jak Janusz Darocha, Kamil i Krzysztof Wieczorkowie, Marcin Chrząszcz czy Marcin Skalik jest wielkim osiągnięciem.

Na koniec chciałabym podziękować w imieniu całej załogi sponsorom, którzy umożliwili nam start w zawodach. Mamy nadzieję, że Was nie zawiedliśmy 🙂

Oliwia Stańczykowska